Måndag 27/6 – Onsdag 29/6
Med missionsbåten Shalom från Söderköping till Västervik.

Vi åker tidigt från Habo måndag och anländer Söderköping vid 10-tiden och mönstrar på Shalom för att sedan slussa oss ut i Östersjön. Därifrån går färden vidare med olika strandhugg i sommarskärgården bl.a.  Stegeborgsgården. Sedan blir det segling, bad, undervisning, bön och lovsång, sol, vind och vatten, höga klippor och så mycket roligt. Vi mönstrar av runt lunchtid i Västervik på onsdagen och åker tillbaka hemåt till Habo.

Resan är för dig som går i 7:an & uppåt
Pris 975:-
Då ingår: Resa till och från Söderköping/Västervik.
Skärgårdsresa, segling, mat, och boende på båten Shalom.

Om avgiften hindrar dig från att åka med, så prata med Hanna eller Peter. Vi löser det!

* Begränsat antal plaster

Häng med!

Frågor & kontakt:

Hanna Rosén 073-5244470

Peter Bernhardsson 072-741 15 11